پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ,29 February 2024
 
 
کشف بیش از ۱۴۰ هزار قلم داروی دست‌ساز و غیرمجاز در مشهد
 
رئیس اداره نظارت بر فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد از کشف و ضبط ۱۴۲ هزار و ۸۹۴ قلم داروی دست‌ساز و غیرمجاز به همت کارشناسان این معاونت خبر داد.
 
به گزارش فانا، جواد دانای باغکی، اظهار داشت: در راستای سلسله بازدیدهای روزانه این اداره و در پی گزارشات و شکایات مردمی مبنی بر فعالیت فردی در زمینه تولید و توزیع داروهای دست‌ساز و غیرمجاز در یکی از خیابان‌های منتهی به بلوار وکیل‌آباد شهر مشهد، بلافاصله کارشناسان معاونت غذا و دارو دانشگاه با همراهی بازرسان پلیس نظارت بر اماکن عمومی و اداره کل صنعت، معدن و تجارت در محل حضور یافته و انبار داروهای غیرمجاز شناسایی و طبق قانون داروهای دست‌ساز و غیرمجاز جمع‌آوری و ضبط شد.

 وی خاطرنشان کرد: متعاقب آن پرونده تشکیل و جهت رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شد.

رئیس اداره نظارت بر فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد: داروخانه‌های دارای مجوز معتبر، تنها محل مجاز خرید دارو، مکمل و داروهای طبیعی است.

دانای باغکی از عموم مردم خواست تا در صورت داشتن اخبار و اطلاعات مبنی بر تولید و توزیع غیرمجاز هرگونه فرآورده سلامت محور اعم از غذایی، خوراکی و آشامیدنی، گیاهی، دارویی و مکمل، تجهیزات و ملزومات پزشکی و همچنین داشتن هرگونه سوال و شکایت در حوزه‌های مذکور با سامانه ملی وزارت بهداشت با شماره 190 (ابتدا کد 3  و سپس کدهای حوزه مربوطه) تماس بگیرند.
 
کد مطلب : ۵۲۹۷۳
دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۵
۰
 
مرجع : خبرگزاری تسنیم
 

ارسال
 
گروه های خبری :