پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ,29 February 2024
خدمات سلامت
اعلام حساب‌های ملی سلامت در سال ۹۶
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ضمن اعلام حساب‌های ملی سلامت در سال ۹۶، در عین حال از تشکیل کمیته‌ بازبینی هزینه‌های سلامت با هدف کنترل هزینه‌ها، افزایش اثربخشی و همچنین بازتعریف یارانه‌ها در ...
اعتبارات ناکافی "تحول سلامت" در بودجه ۹۹
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ضمن تشریح اعتبارات لحاظ شده برای دانشگاه و حوزه سلامت در لایحه بودجه ۹۹، از سهم ۱۵ درصدی سلامت از اعتبارات ناشی از هدفمندی یارانه‌ها خبر داد.
مراقب باشید؛ هزینه درمان سوختگی 50 میلیون تومان
«سوختگی» بیماری است که در صورت بروز آن صدمات زیادی به قسمت‌های مختلف بدن وارد می کند؛ به شکلی که بیشترین تأثیر را در ظاهر فرد داشته و هزینه‌های درمان کمرشکنی دارد، اما در نهایت پوست فرد دیگر شکل طبیعی ...
مخالف واگذاری حوزه سلامت به بخش خصوصی هستم
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: با هر گونه واگذاری حوزه سلامت به بخش خصوصی مخالفم و آن را به صلاح نمی‌دانم.
بودجه وزارت بهداشت گرفتار ریخت و پاش های مالی گذشته
وزیر بهداشت گفت:ریخت و پاش و برخی سوء استفاده ها در سال های گذشته، به شدت ما را در بودجه ریزی گرفتار کرده است.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
تلاش بی وقفه ایران برای تولید و واردات واکسن کرونا
۱۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۵
 
رییس سازمان غذا و دارو گفت: مردم حتما به کد شناسه یکتا یا تی تک داروها توجه کرده و استعلام کنند تا از سلامت و اصالت آن دارو اطمینان یابند و بعد دارو را استفاده کنند.
 
مدلی که مرگ و میر ناشی از کروناویروس را پیش‌بینی می‌کند
۳۰ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۸
 
پژوهشگران آمریکایی، مدل جدیدی برای پیش‌بینی مرگ و میر ناشی از کروناویروس ابداع کرده‌اند که می‌تواند نتیجه دقیق‌تری ارائه دهد.
 
بهره‌برداری از سامانه هوشمند تشخیص کووید-۱۹ در ۴ استان کشور
۳۰ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۴
 
رئیس گروه علم و فناوری اطلاعات و ارتباطات جایزه مصطفی(ص) با بیان اینکه سامانه هوشمند تشخیص کووید-۱۹ قادر است موارد ابتلا که با مشاهده تصاویر سی‌تی‌اسکن ریه قابل تشخیص نباشند را با دقت ۹۷ درصد تشخیص نواحی عفونی مشخص کند، گفت: تیم تحقیقاتی ما آمادگی ارائه رایگان این سامانه به مراکز درمانی و تحقیقاتی سراسر ...
 
دیوان عدالت اداری درباره احقاق حقوق تضییع شده پرستاران اقدام فوری کند
۲۸ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۳
 
آیت الله رییسی در دیدار با اعضای شورای عالی نظام پرستاری بر این نکته تاکید کرد که اقتضای اجرای عدالت درنظام سلامت این است که سهم جامعه پرستاری در خدمات پزشکی مشخص و اعطا شود.
 
دانشگاه‌های علوم پزشکی با بیشترین ثبت مطالعات کارآزمایی بالینی بیماری کووید ۱۹
۲۸ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۵
 
بر اساس اعلام کمیته ملی تحقیقات COVID-۱۹، دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، شهیدبهشتی و بقیةالله‌الاعظم(عج) رتبه‌های اول تا سوم ثبت مطالعات کارآزمایی بالینی درباره بیماری کووید ۱۹ را به خود اختصاص داده‌اند؛ دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز با ثبت ۱۲ مطالعه کارآزمایی بالینی در رتبه چهارم کشوری قرار گرفت.
 
مصرف ۲۰ درصد خون‌های اهدایی کشور برای بیماران خاص
۲۸ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۹
 
سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: ۲۰ درصد خون‌های اهدایی کشور که بصورت کاملا داوطلبانه صورت می‌گیرد، صرف برای بیماران خاص می‌شود.
 
کووید 19 و لزوم دیپلماسی بشردوستانه
۲۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۸
 
سفیر سوئیس در ایران با حضور در ساختمان صلح و دیدار با رئیس جمعیت هلال‌احمر در خصوص تامین اقلام و تجهیزات مورد نیاز برای کمک به بیماران مبتلا به ویروس کووید 19، فعالیت های هلال احمر در مقابله با ویروس و همچنین راهکارهای توسعه فعالیت های بشردوستانه، گفت و گو کرد.
 
امکان "توانبخشی از راه دور " فراهم شد
۲۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۲
 
با تلاش متخصصان شرکت دانش بنیان "توان دانش مهرسام" مستقر در مرکز رشد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، امکان « توانبخشی از راه دور (Tele Rehabilitation) » توان‌خواهان، فراهم شد.
 
پلاسمادرمانی 50 درصد بیشتر از سایر روش‌های درمان کرونا اثربخشی دارد
۲۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۹
 
رئیس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله (عج)با بیان اینکه پلاسمادرمانی نسبت به سایر روش‌های درمانی کرونا 50 درصد اثربخشی بیشتر داشته است از درمان 150 بیمار به روش پلاسما درمانی در بیمارستان بقیةالله (عج) خبر داد.
 
ساعت هوشمند گوگل شستن دست‌ها را یادآوری می‌کند
۲۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۰
 
گوگل برای کمک به کاربران برای عدم ابتلا به "کروناویروس" در آپدیت جدید سیستم عامل دستگاههای پوشیدنی خود(Wear OS) شستن دستها را به کاربران یادآوری می‌کند.
 
عرضه رباتی که بیماران را در گام برداشتن یاری می‌کند
۲۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۸
 
گروهی از محققان کشور ربات توانبخش برای کمک به بیماران ضایعه مغزی و MS در گام برداشتن، عرضه کردند که این ربات می‌تواند در روند بهبود کیفیت زندگی این دسته از بیماران موثر باشد.
 
سرمایه‌گذاری ۲.۶ میلیون پوندی انگلیس برای تحویل تجهیزات پزشکی با پهپادها
۲۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۰
 
دولت انگلیس در حال سرمایه‌گذاری ۲.۶ میلیون پوندی برای تهیه پهپادهای جدید است که می‌توانند در روزهای کرونایی به عنوان پیک برای تحویل اقلام ضروری مورد استفاده قرار گیرند.
 
تاخیر دولت انگلیس در تایید آزمایشات پلاسما درمانی برای بیماران کووید-۱۹
۲۵ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۵
 
پزشکان انگلیسی نسبت به تاخیر دولت این کشور در تایید انجام آزمایشات مربوط به پلاسما درمانی برای کمک به بیماران بدحالِ مبتلا به کووید-۱۹ ابراز نگرانی کردند.
 
تدوین دستورالعمل تغذیه‌ای ویژه بیماران و بهبود یافتگان کرونایی
۲۵ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۳
 
رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور گفت: برای اولین بار دستورالعمل تغذیه‌ای با تاکید بر بیماری کرونا تدوین شده است.
 
"فراصوت" به کمک درمان آلزایمر می‌آید
۲۵ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۲۸
 
پژوهشگران استرالیایی در بررسی جدید خود نشان دادند که روش "فراصوت"(اولتراساند) می‌تواند به بهبود درمان آلزایمر کمک کند.
 
بررسی افراد مبتلا به کووید- ۱۹ با آی‌پد
۲۴ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۴
 
پزشکان "مرکز سلامت استنفورد" در آمریکا، افراد مبتلا به کووید- ۱۹ را با کمک آی‌پد و بدون ورود به اتاق آنها مورد بررسی قرار می‌دهند.
 
پلاسما درمانی، شیوه‌ای امیدبخش برای مهار کرونا
۲۳ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۳
 
پلاسما درمانی به عنوان راهکاری برای تقویت سیستم ایمنی بدن مبتلایان به کووید ۱۹، در ایران نیز مورد توجه قرار گرفته، هرچند روش جدیدی نیست، اما به نظر می‌رسد اقدامی امیدبخش در بهبود مبتلایان به ویروس کرونا است و در عین حال به تحقیق و بررسی بیشتری نیاز دارد.
 
افزایش تقاضا برای تست خصوصی کرونا
۲۳ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۸
 
«در تهران تنها دو تا سه آزمایشگاه مجوز تشخیص کرونا را دارند؛ آن ‌هم با نمونه‌هایی که از بیمارستان‌ها برایشان فرستاده می‌شود. آزمایشگاه‌ها برای نمونه‌گیری داوطلب شده‌اند اما وزارت بهداشت قبول نکرده است. در حال حاضر حتی برای همان دو آزمایشگاه هم تنها با ارسال نمونه مجوز تشخیص کرونا داده شده است، حالا ...
 
نتایج پژوهشی درباره انتقال کرونا ویروس در هوا
۱۹ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۳
 
رئیس مرکز تحقیقات آلودگی هوای پژوهشکده محیط زیست دانشگاه علوم پزشکی تهران از انجام پژوهشی درباره بررسی هوا برد بودن کرونا ویروس در این مرکز تحقیقاتی خبر داد و با اشاره به نتایج آن، تاکید کرد که براساس نتایج یک مطالعه نمی‌توان گفت که فرضیه هوابرد بودن کرونا به طور کلی رد می‌شود.
 
تا پایان اردیبهشت کرونا را مهار می‌کنیم
۱۹ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۱
 
سعید نمکی در نشست مجلس عنوان کرد ان‌شاءالله تا آخر اردیبهشت‌ماه به مهار ویروس کرونا خواهیم رسید.