پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ,29 February 2024
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۲۵
 
هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران در نظر دارد خرید تعداد ۲۵ دستگاه آندوسکوپ فلکس FULL HD –HIGH END را از طریق مناقصه عمومی دو مرحله ای به شرکت های واجد شرایط واگذار نماید.
 
۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۲۴
 
هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران در نظر دارد خرید تعداد ۴۰ دستگاه رادیولوژی موبایل دیجیتال تولید داخل را از طریق مناقصه عمومی دو مرحله ای به شرکت های واجد شرایط واگذار نماید.
 
۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۲۳
 
هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران در نظر دارد خرید تعداد ۲۵ دستگاه فیکوویترکتومی قدامیHigh-end را از طریق مناقصه عمومی دو مرحله ای به شرکت های واجد شرایط واگذار نماید.
 
۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۲۲
 
هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران در نظر دارد خرید تعداد ۹ دستگاه فیکوویترکتومی قدامی Mid-range را از طریق مناقصه عمومی دو مرحله ای به شرکت های واجد شرایط واگذار نماید.
 
۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۲۱
 
به گزارش فانا، اندومتریوز بیماری‌ای است که در آن بافتی شبیه به پوشش داخلی رحم در خارج از رحم رشد می‌کند و باعث درد و یا ناباروری می‌شود.   علائم مرتبط با اندومتریوز متفاوت هستند از جمله ترکیبی از: - پریودهای دردناک - درد مزمن لگنی - درد حین و یا بعد از رابطه جنسی - حرکات ...
 
۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۲۰
 
به گزارش فانا، ۲۰۲۴ احتمالا شلوغ‌ترین سال ثبت شده از نظر برگزاری انتخابات در سراسر جهان است به طوری که امسال حدود نیمی از جمعیت جهان به پای صندوق‌های رای می‌روند.   قانونگذاری: هنداتحادیه اروپاپاکستانبنگلادشایرانبریتانیاآفریقای جنوبیکره‌جنوبیازبکستانماداگاسکارکره‌...
 
۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۱۸
 
به گزارش فانا، براساس اعلام سخنگوی اقتصادی دولت، از بین حدود ۱۹۴۰ شرکت تحت کنترل دولت، دولت در ۳۴۰ شرکت بیش از ۵۰ درصد و در مابقی کمتر از ۵۰ درصد سهامدار است و صورت‌های مالی تمام این شرکت‌ها تا پایان اسفند ماه امسال منتشر می‌شوند.   - ۴۲۶ شرکت بانک‌های دولتی - ۳۵۷ شرکت ...
 
هزینه دارو برای مبتلایان ماهیانه ۲۰۰ میلیون تومان می‌شود
۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۱۶
 
۳ ماه پیش وزیر بهداشت و درمان وعده داد که ۲۲ بهمن از داروی وطنی رونمایی خواهد شد و تا نوروز ۱۴۰۳ دارو در اختیار همه بیماران قرار می‌گیرد اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد.
 
"آنفلوانزا و سرماخوردگی" شایع‌ترین ویروس‌های در گردش کشور
۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۱۴
 
نتایج بررسی‌های وزارت بهداشت از ویروس‌های در گردش نشاندهنده این است که ویروس‌های آنفلوانزا و سرماخوردگی در راس ویروس‌های در گردش در کشور قرار دارد.
 
۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۱۲
 
پرستاران بیمارستان شهید رجایی شیراز، خواستار بهبود وضعیت معیشتی و شغلی خود شدند.
 
هشدار FDA درباره عوارض دستگاه‌های هولاجیک که در بافت نرم کاشته می‌شوند
۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۱
 
سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) روز سه‌شنبه به بیماران و مراکز درمانی درباره خطر احتمالی عوارض جدی ناشی از استفاده از دستگاه‌های شرکت هولاجیک که در بافت نرم کاشته می‌شوند، هشدار داد.
 
سازمان غذا و دارو آمریکا بازرسی از کارخانه‌های هند را افزایش می‌دهد
۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۰
 
یکی از مدیران ارشد سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) گفت که قرار است تعداد بازرسی‌های این سازمان از کارخانه‌های داروسازی هند در ۲۰۲۴ افزایش یابد. این خبر همزمان با افزایش نگرانی‌ها درباره کیفیت داروهای تولید هند اعلام می‌شود.
 
یک داروی جدید برای درمان عفونت‌های پیچیده دستگاه ادراری تائید شد
۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۳۹
 
به گزارش فانا، شرکت الکرا تراپیوتیکس که در زمینه توسعه داروهای جدید برای مبارزه با مقاومت آنتی‌بیوتیکی فعالیت می‌کند، اعلام کرد که سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) داروی Exblifep (cefepime/enmetazobactam) را به عنوان درمانی برای عفونت‌های پیچیده دستگاه ادراری از جمله پیلونفریت در بیماران ...
 
عملکرد موفق داروی آزمایشی کاهش وزن وایکینگ تراپیوتیکس در یک مطالعه
۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۳۸
 
وایکینگ تراپیوتیکس روز سه‌شنبه اعلام کرد که داروی آزمایشی این شرکت در یک مطالعه فاز میانی به بیماران مبتلا به چاقی کمک کرد که به طور متوسط حدود ۱۵ درصد از وزن بدن خود را از دست بدهند.
 
سه خبر جدید درباره پرداخت مطالبات داروخانه‌ها
۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۳۷
 
روابط عمومی انجمن داروسازان ایران اعلام کرد: پیرو مذاکرات صورت گرفته، حدود ۳۸۰۰ میلیارد تومان از منابع یارانه ارزی طرح دارویار تامین اعتبار شده که تقریبا معادل مطالبات داروخانه‌ها بابت آذر ماه است.
 
آزمایش خانگی غربالگری سرطان کولون به بازار عرضه شد
۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۲
 
شرکت آمریکایی ریس فارماسوتیکال یک آزمایش خانگی ایمونوشیمیایی مدفوع با نام تجاری ColoTest را به بازار عرضه کرده که وجود خون پنهان در مدفوع را به منظور تشخیص زودهنگام سرطان کولون یا اختلالات گوارشی مانند کولیت، دیورتیکولیت و پولیپ شناسایی می‌کند.
 
سازمان جهانی بهداشت واکسن روتاویروس GSK را تائید کرد
۸ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۴
 
واکسن Rotarix شرکت GSK که برای پیشگیری از گاستروانتریت ناشی از روتاویروس در کودکان طراحی شده است، توسط سازمان جهانی بهداشت (WHO) به عنوان واکسنی مناسب برای استفاده توسط آژانس‌های سازمان ملل متحد تائید شد.
 
مرکز جدید تحقیق و توسعه غول داروسازی آمریکا در هند افتتاح شد
۸ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۳
 
کریستوفر بوئرنر مدیرعامل شرکت داروسازی آمریکایی بریستول میرز اسکوییب (BMS) روز سه‌شنبه گفت که این شرکت قصد دارد حضور بخش تحقیق و توسعه خود را در هند گسترش دهد و انتظار دارد در همین راستا مرکز تازه افتتاح شده حیدرآباد تا ۲۰۲۵ به بزرگترین واحد BMS در خارج از آمریکا تبدیل شود.
 
حمله وحشیانه بیمار با چاقو به مسوول فنی داروخانه
۸ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۲
 
به گزارش فانا، انجمن داروسازان ایران اعلام کرد: دکتر علیزاده مسول فنی داروخانه دکتر مهرافشان در شهر ایوان (استان ایلام) به دلیل رعایت شئونات علمی و اخلاقی و عدم ارائه داروهای بنزودیازپینی به صورت OTC به یک بیمار، مورد حمله و اصابت چاقو قرار گرفت و در حال حاضر بستری است. انجمن داروسازان استان در کنار ...
 
 
گروه های خبری :