پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ,29 February 2024
 
 
معیار بیمه سلامت برای پرداخت هزینه سمعک
مدارک و مستندات لازم
 
رئیس گروه تجهیزات پزشکی سازمان بیمه سلامت، در خصوص نحوه پوشش هزینه سمعک توضیحاتی ارائه داد و گفت: سقف پرداختی بیمه سلامت بر اساس مصوبه دبیرخانه شورای عالی بیمه است.
 
به گزارش فانا،امیر ندرلو  اظهار داشت: بیمه سلامت برای پرداخت هزینه های بیماران بابت کالاهای پزشکی که تهیه می کنند، بر اساس مصوبه دبیرخانه شورای عالی بیمه اقدام می کند. 

وی با اعلام اینکه بر هر کالای پزشکی یک سقف قیمتی تعیین و ابلاغ شده است، افزود: سقف قیمت سمعک، یک میلیون و ۲۶۰ هزار تومان است که بیمه سلامت ۷۰ درصد این رقم را به بیمار پرداخت می کند.

ندرلو با عنوان این مطلب که پرداخت به بیمار بر اساس ۷۰ درصد فرانشیز ۸۸۰ هزار تومان می شود، ادامه داد: هزینه سمعک به عنوان خسارت متفرقه تلقی می شود که بیمار می بایست برای دریافت هزینه، فاکتور و مدارک پزشکی ارائه بدهد.

رئیس گروه تجهیزات پزشکی سازمان بیمه سلامت، در خصوص قیمت های متفاوت سمعک در بازار و سایت اداره کل تجهیزات پزشکی، گفت: با توجه به تنوع سمعک و قیمت ها، به سایت اداره کل تجهیزات پزشکی استناد می کنیم.

وی افزود: سازمان بیمه سلامت به طور میانگین در سال بابت ۱۲ هزار سمعک، رقمی در حدود ۱۰.۵ تا ۱۱ میلیارد تومان پرداختی دارد.
 
کد مطلب : ۲۳۸۵۶
سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۴
۰
 
مرجع : خبرگزاری مهر
 

ارسال
 
گروه های خبری :