پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ,29 February 2024
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
صادرات تجهیزات پزشکی به 25 کشور دنیا
۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۴
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله (عج) با بیان اینکه سالانه بیش از 2.5 میلیون نفر برای دریافت خدمات درمانی به این مجموعه مراجعه می‌کنند گفت: در مراکز درمانی این دانشگاه هیچ‌گونه دریافت زیرمیزی وجود ندارد.
 
اکثر مبتلایان هپاتیت در کشور ناشناخته‌اند
۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۳
 
رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی بقیة‌الله (عج) گفت: ۶۰ تا ۷۰ درصد مبتلایان به بیماری هپاتیت B و C در کشور ناشناخته هستند.
 
جنجال "ایدز" در لردگان؛ از حاشیه تا واقعیت
۱۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۹
 
جنجال شیوع اچ‌آی‌وی در روستای چنارمحمودی به دلیل آلوده بودن سرنگ آزمایش قندخون در حالی مطرح می‌شود که وزارت بهداشت صراحتا اعلام کرده درباره راه‌های انتقال بیماری در این منطقه هیچ ابهامی وجود ندارد و هیچ اقدام تشخیصی و بهداشتی، واکسیناسیون و ..... مطلقا عامل انتقال بیماری در منطقه نبوده است.
 
۹۵ درصد دستگاه‌های دیالیزی وارداتی است
۳۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۶
 
مسئول امور استان‌های انجمن بیماران کلیوی کشور گفت: ۹۵ درصد دستگاه‌های دیالیزی کشور وارداتی بوده و بیشتر آن‌ها از آلمان تامین می‌شود.
 
از حضور تاتا موتورز در ایران حمایت می‌کنیم
۱۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۲
 
سفیر هند از کیفیت بالای محصولات دارویی این کشور می‌گوید و مدعی است که استاندارهای اروپا نیز این محصولات را تائید می‌کنند و ایران می‌تواند با استفاده از منابع مالی که در هند دارد این اقلام را خریداری کند.
 
مسئولان از روند واردات دارو اطلاعی ندارند
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۱
 
این وزارت بهداشت است که به ما می گوید چقدر دارو بخریم، چند بخریم و از کجا و همه فرایند واردات با نظارت نماینده فنی وزارت بهداشت انجام می شود.
 
انتقاد از ارائه برخی آمارهای مهاجرت نخبگان
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۵۶
 
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور با انتقاد از ارائه برخی آمارهای مهاجرت نخبگان و فرار مغزها از کشور، گفت: ما تلاش داریم تا پایه اقتصاد کشور را بر نیروهای انسانی قرار دهیم، در همین راستا در چهار ماهه اول امسال بیش از ۱۳۰ نفر از دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا به کشور بازگشتند و ...
 
ماجرای قطع ارتباط «بیمه سلامت» با مراکز درمانی خصوصی
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۲
 
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: درخصوص فعالیت‌های اقتصادی و بنگاه داری رویکرد ما واگذاری فعالیت های اقتصادی است و اصولاً شرکت های مذکور سهم جدی در منابع سازمان ندارند.
 
انتخاب مدیران همسو با دولت شرط عقل است
۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۱
 
مدیرعامل شستا با اشاره به روند جدید انتصابات و شرایط آن در این مجموعه گفت: ما اکنون بر اساس یکسری آیین‌نامه و ضوابط خاص انتصاب‌ها را انجام می‌دهیم و به همین منظور در برخی از شرکت‌ها که چالش زیادی داشتند، آزمون برگزار کردیم که مستندات آزمون هم موجود است.
 
مشکلات ارزی دانشجویان و بیماران با بیت‌کوین حل می‌شود
۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۷
 
کارشناسان با بیان اینکه بیت‌کوین می‌تواند مشکلات تحریمی نقل و انتقال ارز دانشجویان، بیماران و توریستهای خارج از کشور را حل کند گفتند: برای رونق و نظارت بر بیت‌کوین ابتدا باید به صرافی‌های دیجیتال مجوز داد.
 
افزایش هزینه های درمانی طی ۵ سال
۲۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۲
 
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه هزینه درمان سازمان طی ۵ سال گذشته ۲۰هزار میلیارد تومان افزایش یافته است ، گفت: مشکلی برای تولید دارو نداریم وتمهیدات لازم اندیشیده شده است.
 
اما و اگرهای عملکرد سامانه نظارتی وزارت بهداشت
۱۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۱
 
مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و سامانه‌های سلامت سازمان غذا و دارو با بیان اینکه سرورهای سامانه تی‌تک به سازمان غذا و دارو منتقل شده‌اند، گفت: تمام داروهای وارداتی و 50 درصد داروهای تولید داخل در این سامانه شناسه‌گذاری شده‌‌اند.
 
۱۰ سال آینده برای سازمان تامین اجتماعی مشکلتر خواهد بود
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۷
 
سرپرست سازمان تامین اجتماعی، در چارچوب سفر هیات رسمی این سازمان به مسکو در گفت‌وگو با آژانس خبری اسپوتنیک موضوعات مختلفی را مورد بحث و بررسی قرار داد.
 
نیاز به بازنگری لیست سیاه بانک مرکزی در خصوص شرکت های دارویی
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۴
 
دکتر نجفی عرب گفت : نباید آنقدر رقبای خارجی در صنعت دارو سازی محو شوند که تولیدکنندگان داخلی احساس امنیت کنند و کیفیت را کاهش دهند. بلکه باید عرصه برای رقابت هم وجود داشته باشد و تولید کننده احساس کند اگر قیمت و کیفیت لازم را نداشته باشد از عرصه رقابت حذف می شود.
 
حوزه تجهیزات پزشکی زیر چتر دارو
۱۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۱
 
اوایل بهمن ماه سال گذشته، بمنظور بررسی وضعیت تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی به سراغ مدیرکل اداره تجهیزات پزشکی رفتیم.
 
تغییر نرخ ارز و مشکلات تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی
۱۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۳
 
از نظر تعدادی، قریب به 60 درصد تجهیزات و ملزومات پزشکی عمومی، در داخل کشور تولید و تأمین می شود.
 
خسارت 70 هزار میلیارد تومانی «دخانیات» به اقتصاد کشور
۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۳
 
مسؤول دبیرخانه ستاد کنترل و مبارزه با دخانیات وزارت بهداشت به تشریح آخرین وضعیت مصرف دخانیات در کشور، قوانین موجود برای کنترل مصرف دخانیات و شیوع مصرف قلیان در کشور پرداخت.
 
محصولات آرایشی سازمان غذا و دارو از کانال امن عبور می کند
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۸
 
داروساز و پژوهشگر و مشاور اداره کل فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو می گوید: استفاده از هر نوع کالای آرایشی و بهداشتی قاچاق بر سلامت مصرف کنندگان تاثیر می گذارد درحالی که محصولات آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو از کانال امن عبور می کند.
 
افراد معلول خیلی به فکر استخدام دولتی نباشند
۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۶
 
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور معتقد است؛ معلولان خیلی به فکر استخدام دولتی نباشند و بر مهارت‌آموزی، کسب و کارهای خرد و تدریس تکیه کنند.
 
«تب دانگی» و «زیکا» در کشور وجود ندارد
۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۰
 
معاون وزیر بهداشت به سوالاتی در زمینه وضعیت بهداشت‌کاران دهان و دندان، سلامت گوشت‌های وارداتی، آخرین وضعیت اجرای پرونده الکترونیک سلامت و ... پاسخ داد.
 
 
گروه های خبری :