پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ,29 February 2024
 
 
تعرفه‌ 46 درصدی پزشکان در دولت چکش‌کاری می‌شود
 
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی موجود نمی‌توان توقع داشت که دولت قیمت تمام شده کامل را پرداخت کند و این عدد باید عدد معقولی باشد و پیشنهاد 46 درصدی افزایش تعرفه‌ها در سازمان برنامه و بودجه و دولت چکش‌کاری خواهد شد.
 
به گزارش فانا، محمد مهدی ناصحی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به پیشنهاد ۴۶ درصدی افزایش تعرفه‌های پزشکی در سال آینده توضیح داد: سازمان نظام پزشکی درخواست افزایش ۶۶ درصدی تعرفه‌های پزشکان در سال آینده را داشت که با جلساتی که با گروه‌های مختلف دیگر و معاونت درمان وزارت بهداشت و سایر ذی نفعان برگزار شد در نهایت بر روی عدد ۴۶ درصد توافق شد.

وی با بیان بیمه سلامت بررسی‌های جامعی انجام داده است و هزینه‌ها و قیمت تمام شده را بررسی کرد و به شرط تأمین منابع با افزایش ۴۶ درصدی موافق است که موسسات دولتی و خصوصی بتوانند فعالیت خود را ادامه دهند.

صانحی با بیان اینکه افزایش تعرفه‌ها باید به گونه‌ای باشد که مطب‌ها و موسسات درمانی بتوانند به کار خود ادامه دهند ادامه داد: تعرفه‌گذاری باید به صورتی باشد که هم درحق مردم اجحاف نشود و به جیب آنها فشار وارد نشود و هم دولت باید توان پرداخت و حمایت داشته باشد.

وی افزود: با توجه به مشکلات اقتصادی موجود نمی‌توان توقع داشت که دولت قیمت تمام شده کامل را پرداخت کند و این عدد باید عدد معقولی باشد و پیشنهاد ۴۶ درصدی افزایش تعرفه‌ها در سازمان برنامه و بودجه و دولت چکش‌کاری خواهد شد.
 
کد مطلب : ۵۲۹۷۰
دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۰
۰
 
مرجع : خبرگزاری فارس
 

ارسال
 
گروه های خبری :