پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ,29 February 2024
 
 
ضرورت تخصیص بودجه ۱۸ هزار میلیارد تومانی برای بیمه سلامت ایران
 
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران گفت: ضرورت دارد برای خدمات رسانی مطلوب تر به بیماری های خاص و صعب العلاج در سال ۱۴۰۳ مبلغ ۱۸ هزار میلیارد تومان به صندوق مربوطه اعتبار تخصیص داده شود.
 
به گزارش فانا، حسین رنجبران گفت: سازمان بیمه سلامت ۴۵ میلیون نفر بیمه شده دارد که از این تعداد ۳۲ میلیون نفر خدمات رایگان دریافت می کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران افزود: حدود ۵۰ هزار موسسه طرف قرار داد با بیمه سلامت در سطح کشور هستند، که از بیمارستان ها گرفته تا مطب ها، آزمایشگاه ها، فیزیوتراپی ها و ۱۳ هزار و ۵۰۰ داروخانه و... را شامل می شود که خدمات به مردم عزیز بیمه شده ارائه می دهند.

وی گفت: سازمان بیمه سلامت طی سه سال گذشته تلاش کرده تا بصورت منظم پرداخت های موسسات طرف قرارداد خود را انجام دهد.رنجبران با توجه به زمان بر بودن پذیرش و رسیدگی به اسناد در بیمارستان ها، بیان کرد: از این منظر پرداخت ها با فاصله دو یا سه ماه به بیمارستان ها صورت می گیرد.

وی اضافه کرد: برای تیپ پزشکی که در قالب سطح یک در نقاط دور افتاده از روستاها و عشایر و شهرهای زیربیست هزار نفر، پرداختی در پزشک خانواده ی شهری و روستایی و نظام ارجاع ارائه می دهند، پرداخت ماهانه وبدون تاخیر انجام می شود.

وی در ادامه بیان کرد: در سازمان بیمه سلامت به دنبال گسترش ماموریت ها و نافذ تر کردن آنها هستیم، بطور مثال در بحث ناباروری، در گذشته کل هزینه های ناباروری همانند IVF و کارهای مشابه به عنوان عمل زیبایی قلمداد می شد، بطوری که فرد حتی در صورت مراجعه به مراکز دولتی، باید هزینه را بطور ۱۰۰ درصد پرداخت می‌کرد، اما در حال حاضر ۹۰ درصد هزینه های ناباروری را بیمه سلامت پرداخت می کند.

رنجبران خاطر نشان کرد: در سال گذشته صندوقی به نام بیماری های خاص و صعب العلاج تشکیل و به تایید هیئت محترم دولت وتصویب مجلس شورای اسلامی رسید که سازمان بیمه سلامت به صورت جدی جهت شکل گیری آن را پیگیری نمود.

وی اضافه کرد: در سال گذشته ۵ هزار میلیارد تومان و برای امسال هم ۷ هزار میلیارد تومان جهت این صندوق درنظر گرفته شد. پیشنهاد سازمان بیمه سلامت ایران برای صندوق بیماری های خاص وصعب العلاج در سال ۱۴۰۳ مبلغ ۱۸ هزار میلیارد تومان است، تا افراد نیازمند از خدمات مناسب تری بهره مند شوند.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در حال حاضر در این صندوق تعداد بیماری های تحت پوشش به ۱۰۷ بسته خدمتی رسیده، بطوری که در گذشته فقط ۵ بیماری تحت پوشش بوده و این موضوع مثالی است از گسترش چتر بیمه ای در سازمان بیمه سلامت ایران است وهمچنین در هر بسته خدمتی به دنبال افزایش پوشش تعداد اقلام دارویی و خدمات جدید تر به بیماران عزیز هستیم.
 
کد مطلب : ۵۲۹۶۹
دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۲۹
۰
 
مرجع : پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران
 

ارسال
 
گروه های خبری :