پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ,29 February 2024
 
 
جهانپور مطرح کرد؛
ماجرای بدهی هدیه ۶۲۴ پرستار نمونه
سازمان سوخته را تحویل گرفتیم
 
رییس کل سازمان نظام پرستاری، بر انتشار گزارش مالی و صورت‌های مالی سازمان نظام پرستاری در ابتدای دوره ششم تاکید کرد.
 
به گزارش فانا، محمدتقی جهانپور، شفاف سازی مالی و عملکردی سازمان نظام پرستاری را جزو اولویت‌های سازمانی دانست و تاکید کرد: بنا داریم تمامی مسائل را به صورت شفاف و بدون واسطه با جامعه پرستاری در میان بگذاریم.

وی افزود: دوره ششم سازمان نظام پرستاری با توجه به تمام چالش‌های موجود و مشکلات درون سازمانی که از دوره‌های پیشین به جای مانده، مصرانه پیگیر مطالبات بر زمین مانده جامعه پرستاری است.

جهانپور گفت: شفافیت مالی و عملکردی جزو اولویت‌های سازمان است و بنا داریم تمامی مسائل به صورت شفاف و بدون واسطه با جامعه فرهیخته پرستاری در میان بگذاریم تا پرستاران در جریان مسائل ریز و کلان سازمان صنفی خودشان قرار گیرند.

وی افزود: در راستای شفافیت و با تصویب شورای عالی نظام پرستاری، وضعیت مالی سازمان در شروع فعالیت را منتشر کردیم و متأسفانه باید به استحضار پرستاران برسانم طبق گزارش مدیر امور مالی، سازمان را در تاریخ ۱۷ دی ماه با دو مبلغ بدهی تحویل گرفتیم که یکی از مبالغ، مبلغ ۳۰/۴۸۹/۹۹۹/۶۰۷ ریال بدهی ثبت و سند شده (به غیر از مبالغی که هنوز سند و ثبت نشده اند) و قسمت دوم هم تعهدات سازمان برای روز پرستار که به ۶۲۴ نفر از پرستاران نمونه از سراسر کشور مبلغ ۳۱/۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال به عنوان هدیه قول داده شده که این مبلغ نیز به تعهدات سازمان اضافه می‌گردد و تنها مبلغ ۱/۱۹۳/۳۹۴/۳۷۷ ریال موجودی در حساب‌های سازمان وجود داشت که عملاً مبلغی بالای ۶ میلیارد تومان بدهی بر گردن سازمان قرار گرفته است.

جهانپور گفت: با همه ناملایمت هایی که از گذشته بوده و درگیر آنها هستیم دوره‌ای را آغاز کردیم که به آینده امیدواریم. قطعاً ششمین دوره سازمان نظام پرستاری کشور متشکل از باتجربه ترین و دلسوزترین پرستاران و اساتیدی است که با نیت خالص و به صورت جهادی برای خدمت حاضر شدند و در انتخابات شرکت کردند و جامعه فهیم پرستاری در انتخابات گذشته نشان داد که رأی به تغییر روند گذشته و بانیان وضع موجود داده است.

وی افزود: اعضای شورای عالی سازمان نظام پرستاری در حالی بزرگ‌ترین سازمان صنفی در نظام سلامت کشور را تحویل گرفتند که عملاً می‌توان اصطلاح سازمان سوخته را به آن اطلاق کرد.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری خاطر نشان کرد: البته موردی که بسیار حائز اهمیت است، در دور جدید بر خلاف روند ۲۰ سال گذشته، نسل جوان و جهادی در کنار پیشکسوتان حاضرند تا مطالبات بر زمین مانده جامعه پرستاری پیگیری شود. کما اینکه از ابتدای دوره ششم و تشکیل شورای عالی، تمامی موارد مهم و دغدغه روز پرستاران از جمله مسئله فوق العاده خاص و تعرفه گذاری، بدون وقفه از طریق مراجع مختلف همچون مجلس شورای اسلامی، سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت در حال پیگیری است و در آینده نزدیک، نتیجه مثبت این فعالیت‌ها به عنوان وجه تمایز فعالین کنونی به جامعه پرستاری تقدیم خواهد شد.

 
 
کد مطلب : ۵۲۹۳۷
شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۴۵
۰
 
مرجع : خبرگزاری مهر
 

ارسال
 
گروه های خبری :