پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ,29 February 2024
 
 
پایش وضعیت قلبی و اکسیژن خون با مچ‌بندهای هوشمند
 
فناوران یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با همکاری محققان بین‌المللی مچ‌بندهای هوشمند را برای پایش سلامتی فرد از جمله قلب و سطح اکسیژن طراحی کردند و ساختند.
 
به گزارش فانا، سیدبردیا برائی‌نژاد، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان مچ‌بند هوشمند را از محصولات تولیدی این شرکت عنوان کرد که با همکاری این شرکت و دانشگاه کارولینای شمالی اجرایی شده است.

وی افزود: این محصول سلف پاور است که با اختلاف دمای محیط و بدن شارژ می‌شود و دارای ۳ حسگر شتاب‌سنج است و می‌تواند گزارشی از وضعیت خواب، تعداد گام‌های برداشته شده در یک روز، وضعیت عملکرد فیزیکی بدن، وضعیت قلب و اکسیژن خون را اعلام کند.

برائی‌نژاد ادامه داد: مچ‌بند هوشمند (GlassTrack) دارای گیرنده سیگنال‌های PPG، شتاب‌سنج و ECG تک کانال و همچنین دارای قابلیت شارژ باتری با اختلاف دمای بدن و محیط است.

مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان با بیان اینکه این محصول قابلت پشتیبانی از حافظه‌ MicroSD و BLE  (شارژ کم انرژی) است، ادامه داد: داده‌های این مچ‌بند قابلیت ذخیره‌سازی دارد. پردازش سیگنال‌های دریافتی از سنسورها و قابلیت اتصال به Cloud از دیگر مزایای این محصول به شمار می‌رود.

برائی ‌نژاد طراحی و ساخت استتوسکوپ یا گوشی پزشکی هوشمند دیجیتال را از دیگر محصولات این شرکت نام برد و یادآور شد: این گوشی هوشمند دیجیتال به صورت کابلی، وایرلس و بلوتوث طراحی شده است.
 
کد مطلب : ۵۲۹۳۴
شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۸
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :