پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ,29 February 2024
 
 
بالگرد ۱۰ میلیون دلاری مازندران با دستور رئیس جمهور فعال شد
 
استاندار مازندران گفت: با دستور رئیس جمهور یک فروند بالگرد جدید برای ارائه خدمات اورژانسی و جابجایی بیماران بدحال در مازندران فعال شد.
 
به گزارش فانا، سید محمود حسینی پور روز جمعه در بازدید از جانمایی این بالگرد در آمل افزود: در سال ۱۴۰۰ بالگرد خدماتی اورژانس مازندران دچار آسیب شدید شد و از مدار خدمت رسانی خارج شد.

وی اظهار داشت: با توجه به آسیب دیدگی ۷۰ درصدی بالگرد قدیمی، امکان بازسازی آن وجود نداشت و تهیه بالگرد جدید در دستور کار قرار گرفت.

مقام عالی دولت در مازندران با بیان این مطلب که با دستور ویژه رییس جمهور یک بالگرد ۱۰ میلیون دلاری به مازندران اختصاص یافت، بیان داشت: این بالگرد فعالیت خود را در پهنه سرزمینی مازندران آغاز کرده است.

استاندار مازندران ادامه داد: با توجه به گستردگی مازندران اعم از دشت، کوهستان و جنگل به همراه سه هزار و ۶۰۰ روستای که در این استان جمعیت ساکن دارد فعالیت این بالگرد یک ضرورت مهم بود.

حسینی پور با ذکر این مطلب که این بالگرد تنها بالگرد مالکیتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران است، ادامه داد: با توجه به موقعیت مازندران این استان نیازمند پنج بالگرد دیگر است که برای تحقق این مهم در حال پیگیری هستیم.

این مقام مسوول تصریح کرد: علاوه بر این بالگرد چند بالگرد اجاره ای دیگر هم خدمات اورژانسی مازندران را انجام می دهند.
 
کد مطلب : ۵۲۹۳۳
شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۳
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :