پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ,29 February 2024
 
 
حمایت وزارت بهداشت از مراکز تولید تجهیزات الکترونیکی
 
مدیرکل توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت و آموزش پزشکی با اشاره به رصد مرزهای دانش دنیا گفت: حمایت از طرح سلامت دیجیتال یا شرکت های سازنده تجهیزات الکترونیکی تشخیص بیماری ها و سلامت محور در اولویت برنامه های این وزارتخانه است.
 
به گزارش فانا، حسین وطن پور روز دوشنبه در بازدید از نمایشگاه  دایمی دستاوردهای فناورانه شرکت های دانش بنیان و فناور در پارک علم و فناوری البرز افزود:  طرح های تولیدی تجهیزات  پزشکی  به ویژه تشخیص و ژن ترابی  مورد توجه  ویژه قرار دارد.

وی ادامه داد: اکنون تعدادی شرکت در زمینه  طرح های سلامت الکترونیکی یا دیجیتال  در کشور شناسایی شده است.
وطن پور گفت: همچنین با توجه به توسعه روز افزون جمعیت بر روی پروژه گوشت مصنوعی نیز بررسی هایی در حال انجام است.
وی خاطرنشان کرد :ت حریم ها امروز برای کشور فرصت ساز شده و با اتکا بر توان علمی و توسعه شرکت های دانش بنیان توانسته ایم از ظرفیت های داخلی به خوبی بهره برداری کنیم.

وطن پور گفت: بر این اساس وزارت بهداشت حمایت محدود از وارد کنندگان دارد.

مدیر کل توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت و آموزش پزشکی افزود: هفته پژوهش فرصت مغتنمی برای نمایش توانمندی ها در عرصه علم و دانش است و با توافقی که با معاونت تحقیقات وزارت علوم وزارت بهداشت داشته از ظرفیت پارک های علم و فناوری در حوزه سلامت برای تولید صنعتی استفاده می شود.

در نمایشگاه دستاوردهای فناورانه و دانش بنیان البرز با حضور ۳۰ شرکت، توان این استان در زمینه های تجهیزات پزشکی، دارویی، آرایشی و بهداشتی در معرض نمایش قرار گرفته است.
 
کد مطلب : ۲۳۸۵۳
دوشنبه ۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۰
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :