پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ,29 February 2024
 
 
عرضه ۹ هزار محصول دانش‌بنیان در نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی "ایران‌ساخت"
 
معاون نوآوری و تجاری‌سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان این‌که بیش از ۹ هزار مدل محصول دانش‌بنیان در هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت ارائه می‌شود، گفت: امسال ۳۵۰ شرکت دانش‌بنیان در این نمایشگاه محصولات خود را عرضه می‌کنند.
 
به گزارش فانا، پیمان صالحی امروز در نشست خبری هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت با بیان این‌که امروز برای تسهیل کسب و کار در کشور به هماهنگی دستگاه‌های دولتی نیاز داریم، گفت: باید تلاش کنیم هم‌افزایی بخش دولتی بیشتر شود. با همین هدف نیز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سطح بالایی از هماهنگی و هم‌افزایی با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای برگزاری هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت و بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار کشور قرار دارند.وی افزود: مراسم افتتاحیه دو نمایشگاه و تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر کشور روز سه شنبه، ۲۶ آذرماه ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه در سالن کنفرانس شماره یک نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می‌شود.

رییس هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت با اشاره به دستاوردهای نمایشگاه پیشین، اظهار کرد: با کمک این نمایشگاه، ۷ هزار اشتغال پایدار برای افراد تحصیل‌کرده ایجاد شده است. در ۶ دوره پیشین، حدود ۵۰۰ میلیارد تومان فروش با ۳۵ درصد حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری فروش محصولات دانش‌بنیان ثبت شده است.

صالحی ادامه داد: همچنین با حمایت ۳۰ میلیارد تومانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حدود یکصد و ۱۰ میلیارد تومان فروش در دوره گذشته ثبت شده است.

معاون نوآوری و تجاری‌سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه گفت: معاونت علمی و فناوری بخشی از هزینه خرید مراکز علمی و پژوهشی دولتی را بر اساس سطح بندی محصولات پرداخت می‌کند. در سطح اول بین ۴۰ تا ۵۰ درصد، در سطح دوم ۲۵ درصد و در سطح سوم ۱۰درصد تسهیلات به مراکز ارائه می‌شود.

صالحی با اشاره به تسهیلات لیزینگ به خریداران بخش خصوصی محصولات دانش‌بنیان، تاکید کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی بین ۸ تا ۱۰ درصد لیزینگ به خریداران این محصولات ارائه می‌کند. این تسهیلات از خط اعتباری ۲۰ میلیارد تومانی این صندوق پرداخت می‌شود.

به گفته وی، برای تشویق شرکت‌ها به فروش بدون یارانه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ارائه تخفیف مناسب به خریدارانی که مشمول حمایت‌ها نمی‌شوند هم ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات با کارمزد کم، توسط صندوق توسعه فناوری نانو پرداخت می‌شود.

رییس هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت ادامه داد: ما قصد داریم با برگزاری این نمایشگاه در آینده بازارهای بین‌المللی و برندهای جهانی برای محصولات دانش‌بنیان ایجاد کنیم. به همین دلیل تسهیلات ویژه‌ای برای آن‌ها در نظر گرفته‌ایم.

صالحی افزود: برگزاری پاویون‌های تخصصی برای عرضه محصولات دانش‌بنیان ایرانی در کشورهای دیگر و ارائه کمک هزینه اخذ استانداردهای بین‌المللی به شرکت‌های دانش‌بنیان از جمله این اقدامات است.

رییس هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت همچنین تاکید کرد: در نمایشگاه امسال ۱۱ نماینده از کشورهای مختلف به ایران سفر و از دستاوردهای عرضه شده در این نمایشگاه بازدید می‌کنند.

بنا به گفته صالحی، امسال ۳۶ محصول در نمایشگاه رونمایی خواهد شد که بخشی از این محصولات به بخش دانش‌بنیان مربوط می‌شود.
 
کد مطلب : ۲۳۷۶۱
يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۷
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :